BOYA SEVK SADECE İSTANBUL İÇİDİR:İSTABUL DIŞI KARGO YAPILMAMAKTADIR.

DERİ DÖŞEME TEMİZLEME

Gönderen eyupesin 01/11/2017 0 Yorumlar

DERİ DÖŞEME NASIL TEMİZLENİR

 

Deri kaplama ve döşemeler lekeleri, solmayı ve kırılmayı önlemek için düzenli bakım gerektirir. Deri temizleme işlemi deri türüne ve kir miktarına göre oldukça farklıdır. Şüpheye düştüğünüzde, kanepenin veya sandalyenin tamamını temizlemeden önce derinin küçük bir bölümünü test edin. Deri mobilyaları nasıl temizleyeceğinizi öğrenin.

 

BAŞLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

1

Deri mobilya bakım talimatlarınızı bulun. Türe ilişkin önerilerinde bulunabilirler.

 

2

Bitti mi yoksa bitmemiş deri mi olduğuna karar verin. Deri temizleme yöntemleriniz, özel bir kaplama ile muamele edilip edilmediğine bağlı olacaktır.

Bitmiş deri, tabaklama prosesinden sonra uygulanan özel bir reçine kaplamaya sahiptir. Bitmemiş deriden daha sert, parlak ve leke karşı dayanıklıdır. Genellikle bir UV kaplaması vardır ve solmaya karşı dayanıklıdır. Deri mobilya için en yaygın cila türüdür.

Bitmemiş deri, derinin orijinal yumuşaklığını ve zengin rengini korumak için kaplamaya sahip değildir. Boyanmaya, solmaya ve nem hasarına karşı daha yatkındır.

 

GENEL DERİ TEMİZLEME

 

1

Her hafta deri mobilyalarınızı vakumlayın. Minderleri kaldırmak ve yüzeyi vakumlamak için hortum bağlantılarını kullanın. Bu, lekelere neden olabilecek kir ve tozu temizleyecektir.

Deri mobilyalarınızda vakumdan sonra belirgin bir toz tabakası ortaya çıkarsa, mikrofiber bir bezi üzerine koyun.

 

2

Uzun süreli evden çıkarken her zaman deri mobilyalarınızı tabakalarla örtün. Tatile çıkarsanız, bir tabaka, derinin lekeli bir görünüme neden olabilecek toz birikmesini önler.

 

3

Lekeleri hemen onarın edin. Sertleştirilmiş ya da eski lekelerin derinin yüzeyinden çıkarılması oldukça zor. Derinin ıslanmasının asgari düzeyde tutulması gerektiğini unutmayın.

Suyu tüysüz emici havlu ile silin. Suyu, dökülen yerden her iki yönde dışarı doğru itin. Su lekesi renk değişikliğine yol açarsa, suyunu daha ince bir katmandaki daha geniş bir alana yayarsanız daha az dikkat çekici bir leke çıkarabilirsiniz.

 

4

Mürekkep lekelerini, aseton olmayan bir tırnak cilası sökücüsü ile örtülü pamuklu bir topla işleme tabi tutun. Çok hafif uygulayın. Derin deri temizleme ile izleyin.

 

TABAKLANMAMIŞ DERİ TEMİZLEME

 

1

Deri her 2 haftada bir silin.

Tüysüz veya mikrofiber bezler satın alın. Bunların iyi çalışması için aşırı nemli olması gerekmez.

Bir yüzey temizleyicisi suyla inceltilir. Bezi temizleme karışımına daldırıp nemli, ıslak ıslak olmamasını sağlamak için sıkın. Mobil cihazın arkasındaki veya altındaki bu temizleyiciyi alanı silinerek test edin. Bir bezle kurulayın ve temizleyiciyi ilk denediğinizde etkiyi görmek için 24 saat bekleyin.

 

2

Nemli bezi mobilya yüzeyinin tamamında silin.

 

3

Bir bezi suya daldırıp sıkın. Temizleyiciyi yüzeyden "durulamak" için yüzeyi tekrar silin.

 

4

Yüzeyi havsız havluyla kurutun.

Büyük mobilyalar için temizleyin, bir bezle silin ve bir seferde 1 küçük bölüm kurutun.

 

DERİ KAPLAMA TEMİZLEME

 

1

Bitmemiş deri tedavisinde kullanılan deri sabunu kullanın. Tarımsal mağazalardaki veya tarımsal tedarik mağazalarında bulunur.

 

2

Eyer sabununa nemli bez batırın. Deri için arka veya alt kısımda küçük bir bölüm uygulayın.

Sabun sabunu deri rengini değiştirebilir, böylece bitmemiş deri ürünlerini ilk kez temizliyorsanız, 24 saat önceden test edin.

 

3

Birkaç bezi nemlendirin ve eyer sabunu ile köpük haline getirin. Onları sabunların talimatlarına uygun olarak uygulayın, tüm yüzeyi kaplayın.

Çoğu sabun sabunu kısa bir süre için sabunlu deri üzerinde bırakmanızı gerektirir. Yöneltilmişse, temiz suyla nemlendirilmiş bir bez uygulayın.

 

4

Yüzeyi temiz, kuru bir mikrofiber bezle yumuşatın.

 

DERİ KAPALAMA İÇ DETAY TEMİZLİK

 

1

Deri mobilya türünüz ile kullanılması tavsiye edilen bir deri kıvamlandırma ürünü satın alın.

 

2

Her 3 ayda bir tüy bırakmayan bir bezle uygulayın. Bu, deri nemini geliştirir ve çatlamayı önler.

Koyu bitmiş deri ile doğal bir ürün kullanmayı tercih ediyorsanız, yüzeyine ince bir zeytinyağı katın. 30 dakika bekletin, daha sonra temiz, kuru bir mikrofiber bezle silin.

 

3

Deri temizleme ürününün talimatlarını uygulayın. Ürünler, tedavi için farklı zaman ve yöntemlere sahip olacaklardır.

Yorum yaz